O odškodnění za nefunkční registr požádalo na 70 řidičů, chtějí dva miliony korun

Za nefunkční registr aut zatím požadují lidé odškodné přes dva miliony korun. Nejčastěji řidiči žádají odškodné kvůli ušlému zisku. Chtějí proplatit dovolenou, na kterou nemohli odjet, nebo náklady spojené s tím, že na registr museli vícekrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registry vozidel konečně fungují. Problémy s nimi nejsou například ani v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

V šesti případech už lidé uplatnili i nemajetkovou újmu. Jak už Radiožurnál informoval, jeden řidič požaduje odškodné za psychickou újmu milion korun.

Ministerstvo dopravy už dostalo na 70 žádostí, jen třetina z nich je ale kompletní, kdy je nárok podložený všemi potřebnými dokumenty. Ostatní žadatele úřad vyzve k doplnění dokladů.

Problémy s novým registrem vozidel začaly krátce po jeho spuštění 9. července a nevyhnuly se žádnému z 206 úřadů v Česku. Potíže přetrvávaly až do konce minulého týdne. Ministerstvo dopravy má za nový registr zaplatilo 47 milionů korun, po dodavatelské firmě ale může požadovat sankci dva miliony korun za každý den, kdy systém nefunguje správně.

Martin Drtina, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme