O peníze mi nejde, tvrdí v rozhovoru pro Český rozhlas Pekárek

Poslanec Roman Pekárek, pravomocně odsouzený za korupci na pět let, bude i ve vězení pobírat plat zákonodárce. Trest má nastoupit v nejbližších dnech, poslaneckého mandátu se ale vzdát nehodlá. V rozhovoru pro Český rozhlas zdůraznil, že k ponechání mandátu ho nevede finanční motivace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Pekárek, který 7. listopadu v Praze na schůzi Sněmovny složil poslanecký slib, mluví s novináři | Zdroj: ČTK

Pane poslanče, poslanecký mandát si ponecháváte i proto, abyste ve vězení nepřišel o finanční výhody s tím spojené?

Já si ten mandát ponechávám v tuto chvíli proto, že nedoběhly všechny opravné prostředky v mém procesu a já se neustále bráním proti nespravedlivému rozsudku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s pravomocně odsouzeným poslancem Romanem Pekárkem

Jakou roli tam hraje právě ta finanční motivace?

Popravdě žádnou.

Jako svou asistentku jste ale zaměstnal svou příbuznou. To vypadá, že kalkulujete s tím, že peníze zůstanou tak říkajíc v rodině.

Kdyby ti novináři, kteří vypátrali, že moje příbuzná je mojí asistentkou, pátrali pořádně, zjistili by, že je moji asistentkou za nejnižší možnou částku, kterou umožňuje smlouva se sněmovnou, a to za 1000 korun měsíčně.

Uvažujete o tom, že byste třeba dal větší část těch náhrad na dobročinné účely, abyste přesvědčil pochybovače, kteří si třeba můžou myslet, že si necháváte mandát i z finančních důvodů?

Já se vám přiznám, že tahle problematika mandátu a peněz, přestože pro vás je vidím poměrně zásadní, tak pro mě životně zásadní není. Pro mě je v tuto chvíli zásadní to, že čelím hrozivému výsledku odvolacího soudu a nastupuji do vězení.

Poslanec Pekárek odsouzený za korupci bude brát plat zákonodárce i ve vězení

Číst článek

A já řeším věci daleko jiné, to asi chápete jaké. Prostě bráním se, snažím se zvrátit ten nespravedlivý výsledek. A otázky, které vás velmi zajímají, tak mě v tuto chvíli příliš nezajímají.

Ptám se na to možná i proto pane poslanče, že jste placený z peněz daňových poplatníků. A jedna otázka, která mě k tomu napadá: Neobáváte se třeba, že tento přístup, který jste zvolil, upevní spíš skepsi v politiky než důvěru v ně?

K tomu se nedokážu nějak specificky vyjádřit.

Veronika Sedláčková, mta, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme