O podmíněném propuštění Berdycha rozhodne stejný soudce, žalobce s námitkou neuspěl

O žádosti o předčasné propuštění Davida Berdycha z vězení bude rozhodovat stejný soudce. Jak zjistil Radiožurnál, státní zástupce Ladislav Malovec neuspěl s námitkou podjatosti. Na soudce ji podal na konci ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Berdych žadá o podmíněné propuštění z vězení | Foto: Filip Jandourek

Informaci o tom, že se případ nebude předávat jinému senátu a nebude se tedy projednávat celý od začátku, potvrdil Berdychův právník Jaroslav Ortman.

„Obdržel jsem dneska rozhodnutí s tím, že soudce Kryštof Nový a jeho senát nejsou vyloučeni. To znamená, že námitka podjatosti není přijata. Soudce říká zcela jasně, že neshledává důvody podjatosti,“ dodává Ortman.

Státní zástupce Ladislav Malovec se odmítl k celé záležitosti vyjádřit. Neřekl ani, jestli podá proti rozhodnutí, že soudce není podjatý, stížnost.

David Berdych si z 15letého trestu odpykal přes dvě třetiny. Loni v létě tak podal žádost o předčasné propuštění na svobodu, soud ji ale zamítl. Odvolací senát následně verdikt zrušil a dal Davidu Berdychovi novou šanci.

Kauza Berdychova gangu je zřejmě největším případem organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. Skupina desítek lidí má na svědomí loupeže, brutální únosy a vydírání. Trestnou činností si údajně přišli na víc než 100 milionů korun.

Praktiky gangu krylo a později i řídilo několik pražských policistů z odboru boje s organizovaným zločinem. Všechny odsouzené členy skupiny kromě Berdycha už soud po uplynutí části trestů propustil na svobodu.

Další soudní líčení, které má rozhodnout, zda bude podmíněně propuštěn i Berdych, je naplánované na 11. března.

ČRo, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme