O posledním víkendu prázdnin zemřeli na silnicích jen tři lidé

Letošní poslední dny volna před začátkem školního roku byly na silnicích nečekaně klidné. Jak vyplývá z policejních statistik, o uplynulém víkendu zemřeli jen tři lidé, což je nejméně za posledních 11 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyšetřování nehody | Foto: Archiv ČRo

Stejně jako v minulosti panovaly obavy z toho, že mnozí rodiče nechají návrat domů se školáky na poslední chvíli, a hustota dopravy na silnicích proto v sobotu a v neděli vzroste.

Nakonec byl ale během posledních prázdninových dní klid. Uplynulý víkend byl rekordní nejen v bilanci mrtvých, ale i co do počtu dopravních nehod. Stalo se jich 1046 a smrtelná zranění si vyžádaly pouze tři.

Nejtragičtější bilanci měly poslední dny letních prázdnin v roce 2004, kdy při dopravních nehodách zemřelo 21 lidí.

Podle odborníků i policistů má na současnou situaci na silnicích zásadní vliv nově přijatý zákon o provozu na pozemních komunikacích, který platí od počátku července a kromě přísnějších trestů pro neukázněné řidiče zavedl také bodový systém, celoroční svícení nebo používání autosedaček na všech typech silnic.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme