O prázdninách zemřelo na českých silnicích 102 lidí, nejméně od 90. let

Při prázdninových nehodách zemřelo v Česku 102 lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Jde o nejnižší počet od začátku 90. let. Nejvíc obětí evidují v Jihomoravském kraji. Naopak nejméně smrtelných nehod bylo v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a taky v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

„V letošním roce jsme zaznamenali zatím největší pokles následků dopravních nehod, zejména těch nejtragičtějších. I přes mírný nárůst celkového počtu dopravních nehod klesly následky, v případě počtu usmrcených o 18 osob,“ popsal v Ranním Interview Radiožurnálu šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Nejtragičtějším dnem byl podle dopravní policie 16. červenec. Na silnicích tehdy zemřelo sedm lidí. 

Tragická dopravní nehoda na Hodonínsku. Čtyři lidé zemřeli, těžce zraněnou ženu transportoval vrtulník

Číst článek

Nejvážnější nehoda se pak stala na začátku prázdnin u Vnorov na Hodonínsku. Čelně se tam střetla dvě auta. Čtyři lidé zemřeli a jedna žena se vážně zranila.

„Bohužel právě letní měsíce bývají na našich silnicích velmi tragické. Tou nejčastější příčinou je nevěnování se plně řízení a s tím spojená i nepřiměřená rychlost,“ uvedl Lerch.

Od začátku roku už na silnicích zemřelo při dopravních nehodách 331 lidí. To je o 12 víc než ve stejném období loni. Zahynuli lidé v osobních autech i na motocyklu a na kole.

Nejvíc obětí policisté o prázdninách zaznamenali v Jihomoravském kraji - celkem 17. K nejčastějším příčinám nehod patří nepozornost, loni mohla za pětinu havárií.

U smrtelných nehod pak byla hlavní příčinou příliš rychlá jízda na rozbité silnici. Problémem ale může být i vedro. Řidiči se kvůli němu hůř soustředí a reagují pomaleji.

Kristýna Křupková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme