O privatizaci Aera Vodochody rozhodne až nová vláda

O privatizaci Aera Vodochody kabinet Jiřího Paroubka nerozhodne a nechá to na posouzení příští vlády. Současně dnes vláda vzala na vědomí analýzu ministerstva dopravy o možných dopadech privatizace Aera na pražské letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L-159 nad mraky | Foto: Jan Kouba

Z ní vyplývá, že rozvoj letiště ve Vodochodech, s nímž počítají všichni zájemci o privatizaci Aera, ekonomicky neohrozí pražské letiště Ruzyně.

Jaký by měl být další postup v této záležitosti popsal ministr dopravy Milan Šimonovský: "15. července, kdy vláda chce pokračovat v diskusi o privatizaci Aera Vodochody, pravděpodobně už bude další vláda. Tak budou jí tyto materiály k dispozici."

O získání Aera Vodochody usilují společnosti Aero Kilcullen Consorcium, Benson RPG, Český letecký průmysl, Eco-Investment, Oakfield, PPF a J&T. Zájemci se netají snahou přeměnit ho na veřejné mezinárodní letiště - své služby by mělo nabízet především nízkonákladovým společnostem.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme