'O propuštění Kajínka rozhodnu po návratu z Číny', slíbil prezident Zeman

O milosti pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka rozhodne prezident Miloš Zeman po návratu z Číny. Pokud ji udělí, jako první by se to měl dozvědět Kajínek, řekl ve čtvrtek Zeman novinářům v Doksech při zakončení návštěvy Libereckého kraje.

Doksy (Českolipsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci při příležitosti ukončení návštěvy Libereckého kraje. | Zdroj: ČTK

„Pokud toto rozhodnutí bude pozitivní, byl bych rád, kdyby se to pan Kajínek, ať už prostřednictvím sdělovacích prostředků nebo jinak, dozvěděl jako první,“ řekl Zeman na tiskové konferenci.

Kolem 15. hodiny na svém profilu na Twitteru mluvčí prezidenta republiky sdílel informaci ze serveru Týden.cz, podle kterého se o rozhodnutí prezidenta republiky dozví diváci již tento čtvrtek ve 20.15 hodin.

Podle Zemana existují pochybnosti o Kajínkově skutečné vinně a ve vězení je prý už dlouho.

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana se ve středu v poledne setkala v rýnovické věznici s Jiřím Kajínkem. Vyslechla ho a předala mu darem knížku o zámku v Lánech.

Nejznámější český vězeň si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou nájemnou vraždu a pokus o vraždu. Kajínek vinu na vraždách nikdy nepřiznal.

Zeman zatím udělil sedm milostí, tu poslední počátkem dubna muži nemocnému rakovinou odsouzenému za majetkové zločiny a nedovolené ozbrojování. Už před prezidentskými volbami v roce 2013 Zeman řekl, že nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme