O reformě české armády hovořil šéf NATO s dalšími politiky

Česká republika si uvědomuje své závazky plynoucí ze členství v Severoatlantické alianci. Generálního tajemníka George Robertsona o tom ujistil předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robertsona se při rozhovoru s Klausem setkal i se zástupci demokratických parlamentních stran.

Modernizace české armády, závazky, které musí být splněny vůči NATO a rozšíření aliance. To byla hlavní témata rozhovoru George Robertsona s premiérem Milošem Zemanem. Host je po sérii jednání v České republice spokojen s tím, že jak vláda, tak i opozice mají zájem na reformě českých ozbrojených sil. Robertsdon ale dodal, že žádné konkrétní téma rozhovorům nedominovalo.

Po jednání s premiérem generální tajemník NATO prohlásil, že česká armáda se musí co nejrychleji transformovat tak, aby ozbrojené síly byly menší, více mobilní a tedy účinnější. Robertson uvedl, že při rozhovorech s českými představiteli nejednal jen o plánovaném nákupu nadzvukových letounů. V tomto případě NATO rozhodně nenabízí doporučení, zda tato letadla koupit či nekoupit. Premiér Miloš Zeman prohlásil, že plně chápe požadavky na transformaci české armády.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme