O řidičák by nově mohli přijít i neplatiči alimentů za studující děti, Unie otců se brání

Zabavení řidičského průkazu by mělo nově hrozit i neplatičům výživného za jejich studující děti do 26 let. Poslaneckou novelu, která s tím počítá, schválila v pátek sněmovna. Podle předkladatelů se novinka může dotknout stovek lidí ročně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz (ilustrační obrázek) | Foto: Fotobanka Profimedia

Exekutoři nyní můžou zabavit řidičák jen dlužníkům alimentů za nezletilé. Proč by se to mělo vztahovat i na studující do 26 let, vysvětluje Radiožurnálu poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. „Pokud jeden z rodičů neplní svoji vyživovací povinnost, tak to může pro tyto osoby ztížit studium, vysvětluje.

Návrh podpořili poslanci z koaličních i opozičních stran. Proti nehlasoval nikdo. Podle zákonodárce Martina Plíška z TOP 09 jde o krok správným směrem. „Myslím, že zabavování řidičských průkazů neplatičům výživného se velmi osvědčilo. Je to účinný nástroj pro lepší vymahatelnost dlužného výživného,“ vysvětluje Plíšek.

S tím nesouhlasí Unie otců. Podle jejího místopředsedy Aleše Hodiny je špatné vymáhat alimenty na zletilé děti, které si mohou vydělávat samy. „Tímhle tím způsobem jsou tím diskriminovány děti, které se už postavily na své vlastní nohy,“

Novelu nyní musí ještě posoudit Senát.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme