O šéfa severočeské ČSSD se zajímá finanční policie

Podezření na možný střet zájmů, pomoc při získávání veřejných zakázek pro známé a obchodní partnery v řádu desítek miliónů, zvláštní transakce s realitami, údajné kontakty na podsvětí. To jsou důvody, proč se šéf severočeské sociální demokracie a náměstek primátora Teplic Petr Benda ocitl v hledáčku finanční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Benda, Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Petr Benda vede vlivnou severočeskou organizaci ČSSD, za kterou bude jako jednička ve volbách do Poslanecké sněmovny kandidovat premiér Jiří Paroubek.

Aktivity čtyřiatřicetiletého náměstka primátora Teplic už delší dobu sleduje místní sdružení na ochranu práv občanů Ezdráš.

"Jsme přesvědčeni a dále to samozřejmě prošetřujeme, že jeho kontakty a kontakty lidí okolo něj vedou nejenom do okresu Teplice, ale i do celé České republiky a do kriminálního prostředí," řekl představitel sdružení Tomáš Jarolím.

Sdružení upozorňuje zejména na obchodní propojení Bendy se stavební firmou NAO, která od roku 2000 získala od města zakázky za zhruba 125 milionů korun, letos například kontrakt za 57 milionů.

Petr Benda ale svůj vliv na tyto věci zpochybňuje. "Veškerá výběrová řízení, která na našem magistrátu probíhají, jsou v souladu se zákonem, jdou zveřejněná, prostě probíhá to tak, jak má," tvrdí šéf severočeské ČSSD.

Bendovi patří v Teplicích hned několik nemovitostí, převážně v centru města. Klíčovou postavou Bendova současného byznysu je podnikatel Jaroslav Slanina z Prahy, který získal od města výhodně například bývalé kino nebo budovu někdejšího živnostenského úřadu. Benda ale podezření, že Slaninovi s výhodnými transakcemi pomáhá a sám tak z toho profituje, odmítá.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme