O silvestrovské noci nepojede většina regionálních vlaků i některé rychlíky

Lidé, kteří plánují 1. ledna cestu vlakem, by si měli jízdenku koupit už teď. Upozorňují na to České dráhy. Během silvestrovské noci totiž nepojede většina regionálních spojů. Provoz začnou dráhy utlumovat už v pondělí večer a odstávka potrvá až do úterních ranních hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak | Foto: Alena Palečková

Omezení se bude týkat i některých rychlíků, vlaků InterCity a všech Pendolin. Bez omezení pojedou jen mezinárodní rychlíky a noční mezistátní spoje. Podle Radka Joklíka z Českých drah je tento provoz běžný každý rok na Silvestra:

"Je to skutečně omezení, které je podobné víkendovému jízdnímu řádu. Takže není to nic mimořádného. Ten důvod je jednoduchý - není takový zájem cestujících jezdit v tuto dobu. Všichni se baví, slaví. Takže není potřeba, aby byl provoz tak hustý."

Radek Joklík dále potvdil, že na Nový rok se naopak očekává větší nápor cestujících, plné vlaky a fronty u pokladen:

"Dá se samozřejmě očekávat větší nápor cestujících, kteří se budou vracet z dovolených anebo jdou druhý den do práce. Proto bych cestujícím doporučil, aby si jízdenky případně i místenky pořídili v předstihu. Je to možné udělat pohodlně i z domova, například přes internet nebo přes telefon".

Podrobné informace o svátečních jízdních řádech mohou cestující získat na telefonní lince Českých drah 840 112 113.

Veronika Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme