O sledování Nečasovy manželky jsem nevěděl, řekl Vondra po výslechu

Exministr obrany Alexandr Vondra z ODS vypovídal na policii kvůli případu sledování manželky expremiéra Petra Nečase vojenskými zpravodajci. Sledování si podle vyšetřovatelů objednala Jana Nagyová, tehdejší šéfka Nečasova kabinetu. Vondra tvrdí, že o ničem nevěděl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcházející ministr obrany Alexandr Vondra | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Exministr obrany strávil v budově Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v Praze na Perštýně dvě hodiny. Po výslechu řekl, že neví, jak to bylo, a novinářům doporučil nedělat dramatické závěry dříve, než vyšetřování skončí.

Hodnotit jednání bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Milana Kovandu, který měl dát na žádost Nagyové sledovat manželku Nečase a několik dalších lidí, odmítl.

„Několikrát působil i v Afghánistánu ve velmi náročných podmínkách. Za tuto službu ve prospěch naší armády, ve prospěch České republiky, si ho samozřejmě velmi vážím. Pokud jde o tento příběh, tak říkám: Já jsem u toho nebyl a nechci to nějakým způsobem zásadně hodnotit,“ prohlásil Vondra.

Kovanda byl kvůli skandálu a obvinění ze zneužití pravomocí úřední osoby postaven mimo službu. Vyšetřovatelé mají v rukou jeho doznání. Kovanda ale tvrdí, že byl přesvědčen o tom, že jedná ve prospěch bezpečnosti státu.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme