O sporu ministryně Emmerové a lékařů má rozhodnout premiér

S takovým výsledkem skončila schůzka na ministerstvu zdravotnictví. Lékaři se snažili ministryni přesvědčit o nutnosti zvýšení cen za lékařské výkony. Zdravotní pojišťovny ale tvrdí, že splnění těchto požadavků by ročně stálo 24 miliard navíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Emmerová podává ruku D. Rathovi | Zdroj: ČTK

Šéf Lékařské komory David Rath to odmítá a také tvrdí, že zavlečení premiéra do konfliktu situaci zbytečně vyhrocuje: "Přenést kompetenci rozhodování na premiéra, považujeme v této věci za zbytečně dramatizující situaci, protože si myslíme, že ty argumenty pro vydání seznamu výkonů, tak, jak je připraven, jsou jednoznačné. Ty argumenty, které používají zdravotní pojišťovny jsou jednoznačně účelové," domnívá se Rath. Prohlásil také, že cena práce lékařů stagnuje od roku 1997 a náklady na léky za tu dobu stouply až o 80 procent.

Jednání trvalo dvě hodiny a na jeho závěru ministryně Milada Emmerová uvedla, že ve věci má rozhodnout premiér Paroubek. Schůzka proběhne ve čtvrtek: "Za ten rok bych byla nerada, kdyby kolaps našeho zdravotnictví nesl moje jméno. Takže já potřebuju jistotu, že ani za ten rok se nic s tím systémem financování péče nepřihodí, a že tedy tuto odpovědnost neponesu."

Podle zdravotních pojišťoven by splnění nároků lékařů stálo 24 miliard navíc. Lékaři takové výpočty odmítají.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme