O stíhačkách vláda opět nerozhodla

Ani dnes vláda definitivně nerozhodla o vyhlášení výběrového řízení na nové nadzvukové stíhací letouny pro české vojenské letectvo. Ministři tento bod, který předkládal ministr obrany Vladimír Vetchý, přerušili a vrátí se k němu na dalším jednání. Ministr kabinetu opět předložil k posouzení zadávací dokumentaci k výběrovému řízení na nadzvukové letouny pro armádu. Vláda mu před totiž dvěma týdny zadala dokumentaci dopracovat a odložila vypsání tendru o dva týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda ale rozhodla o zvýšení mzdových tarifů pro rozpočtovou sféru, kromě pedagogů a zdravotníků, o šest procent. Pedagogům ministři zvýšili mzdové tarify o osm procent a zdravotníkům o 10 procent. Odbory však s dnešním rozhodnutím ministrů nejsou spokojeny, protože se zvýšení mzdových tarifů promítne do skutečného zvýšení mezd pouze 4,5 procenty. Odboráři jsou proto odhodláni v příštím roce vyjednávat o zvýšení mezd znovu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme