O Temelínu MZČR Rakousko hned informovalo

Ministerstvo zahraničí odmítlo jako neopodstatněnou kritiku hornorakouského hejtmana Josefa Pühringera, který prohlásil, že do dnešního poledne Česká republika oficiálně neinformovala Rakousko o včerejším neplánovaném odstavení reaktoru jaderné elektrárny Temelín. Informaci o této události poskytla Česká republika Rakousku hned v sobotu v 11:00.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při zkoušce chlazení včera ráno kontrolní systém automaticky odstavil reaktor prvního bloku. Mluvčí elektrárny Milan Nebesář řekl, že odstavení reaktoru a jeho přechod z prvního do třetího režimu byly plně v souladu s provozními předpisy. Přesná příčina zatím není známa, ale podle mluvčího Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Pavla Pittermanna se při jedné ze zkoušek objevil signál, který byl ochranným systémem špatně vyhodnocen.

Pühringer podle agentury APA považuje za „trapnost zvláštního druhu“ postup SÚJB, který údajně včerejší poruchu a automatické odstavení reaktoru označil za úspěšný test bezpečnosti.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme