O titul Strom roku 2010 se uchází dvanáct kandidátů

Veřejnost může ode dneška vybrat nejsympatičtější strom roku 2010. Lidé i letos navrhli na ocenění desítky dřevin. Porota z nich koncem června vybrala 12 finalistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strom roku 2009- tisíciletá lípa z Kotle u Osečné na Liberecku

Strom roku 2009- tisíciletá lípa z Kotle u Osečné na Liberecku | Foto: Nadace Partnerství

Jak Radiožurnálu řekla koordinátorka akce Hana Rambousková z pořádající Nadace Partnerství, vybrané stromy nemusí být nejhezčí, nejvyšší nebo nejstarší, ale musí mít nějaký příběh.

„Letos je druhová paleta opravdu pestrá. Máme mírnou převahu dubů a oproti předchozím letům pouze jednu lípu. Má ale opravdu krásný příběh a váže se k ní spoustu pověstí, což je případ většiny stromů, které se dostaly do finále,“ prozradila Rambousková.

Hlasovat se bude odesíláním dárcovských textových zpráv z mobilních telefonů. Jedna přijde na 30 korun. Ekologům tak veřejnost pomůže získat peníze na výsadbu nových stromů. Loni tímto způsobem vydělali přibližně 170.000 korun.

Anketa končí 10. října, vítěze za letošní rok vyhlásí organizátoři o deset dní později při oslavách Dne stromů. Loni vyhrála lípa z osady Kotel na Liberecku, která se v uplynulých letech se stala symbolem boje proti obnovení těžby uranu v Podještědí.

Martin Hromádka, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme