O tom, zda Wagenknecht zůstane na ministerstvu financí, se rozhodne do pátku

O budoucnosti Lukáše Wagenknechta na ministerstvu financí se rozhodne do pátku, oznámil šéf resortu Andrej Babiš z hnutí ANO. Ten svého dosavadního prvního náměstka odvolal minulý týden. Babiš chce, aby Wagenknecht na ministerstvu zůstal jako řadový náměstek a jeho nejbližší spolupracovník. Wagenknecht ale politickým náměstkem být nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Wagenknecht mluvil o vracení evropských dotací | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Pozici náměstka ministra považuji za nejbližšího spolupracovníka, který bude mít ještě větší kompetence. Bohužel to někdo nazval politickým náměstkem, tím se ta funkce degradovala. I když já to vnímám, jako že je to nejbližší spolupracovník, a proto se ho snažím přesvědčit,“ upozornil Babiš.

Šestatřicetiletý Wagenknecht se v posledních měsících dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou za hnutí ANO. Jeho auditorský tým tvrdil, že tendr na monitorovací systém evropských fondů MS2014+ provázelo množství závažných chyb. Tento závěr potvrdila i Evropská komise.

Šlechtová se proti auditu důrazně ohradila, označila ho za neprofesionální a opřený o spekulace. Na konci dubna problém řešila i vláda, která rozhodla, že systém proplatí ze státního rozpočtu. Státní pokladna tak přijde o stovky milionů korun.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme