O třetí opakované volby v Krupce zatím není zájem

Voliči v krupce na Teplicku rozhodují o tom, kdo povede místní samosprávu. Opakované hlasování do městského zastupitelstva v Krupce je zatím bez problémů. Ale také bez většího zájmu voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krupka na Teplicku zažívá třetí opakované volby | Zdroj: ČTK

„Mluvila jsem s některými členy volebních komisí tady v Krupce a očekávají spíše, že lidé začnou přicházet až po obědě, kdy se naplno rozproudí program na náměstí na mariánských slavnostech,“ reportuje z Krupky naše redaktorka. Ani v odpoledních hodinách se ale volební účast příliš nezvýšila.

Lidí v krupce, se kterými mluvila, jsou ale spíše znechuceni tím, že by měli jít potřetí volit a hodně váhali, jestli by měli vůbec jít.

Voliči v Krupce mohou odevzdávat své hlasy do 22 hodin.

Den před hlasováním se sešli příznivci ultrapravice v místech, kde žije početná romská komunita. Násilnostem zabránila policie.

O místa na radnici v Krupce se ucházejí původní kandidáti jedenácti volebních stran a hnutí.

Rozpočtové provizorium

V Krupce - Maršově před volební místností police rozestavola nejen hlídky, ale i příslušníky v civilu, aby mohli upozornit na případné podezřelé chování lidí. Třeba takové, které by mohlo připomínat nějakou verzi kupování hlasů.

Informace o možném kupčení s hlasy se totiž objevily i tentokrát. Pracovníci Transparency International mají podle svých slov k dispozici nahrávku, z níž vyplývá, že už několik dní před volbami mělo docházet k nakupování hlasů.

Krupka na Teplicku vybírá své zastupitelů od loňského října, kdy byly řádné volby, už potřetí. Město hospodaří s rozpočtovým provizoriem, nemůže žádat o dotace, zájmové organizace nemůžou dostat městské příspěvky na svou činnost nebo akce.

Všechny problémy jsou důsledkem faktu, že Krupka stále nemá zvolené zastupitelstvo.

Podzimní výsledky krajský soud zrušil kvůli kupčení s hlasy. U opakovaného hlasování v květnu soud uplácení voličů neprokázal, výsledky ale zrušil především na základě grafologického posudku.

Prokázal, že 60 lístků, na kterých byla zaškrtnuta stejná jména, bylo vyplněno stejnou tužkou a rukou.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová, Kateřina Křenová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme