O Vánocích přichází i smutek

O vánocích jsou mnozí lidé nedobrovolně sami. Někdo blízký jim zemřel nebo odešel a jeho místo u stolu je prázdné. A prázdné místo u vánočního stolu bolí. Jak smutek překonat, radí profesor a kněz Tomáš Halík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémská hvězda | Zdroj: ČTK

"Já myslím, že tady je třeba úloha rozhlasu i společné modlitby církve. Snad na všech půlnočních mších se také modlíme pravě za tyto lidi, uvědomujeme si, že oni k nám patří. Myslím si, že by člověk mohl i ve svém smutku někdy vstoupit do těch hezkých vzpomínek a uvědomit si, že všechno, co bylo v minulosti, co jsme třeba prožili s člověkem, který odešel, není provždy ztraceno," zdůraznil Tomáš Halík.

Mnozí lidé, i nevěřící, nebo ti, kteří se nehlásí k žádné církvi, usednou dnes o půlnoci v kostelních lavicích. Štědrovečerní půlnoční mše je fenomén, který svou ojedinělou atmosférou láká mnoho obyvatel naší země.

Štědrovečerní rybí polévka se jako každý rok rozdávala na pražském Staroměstském náměstí. Letos jí bylo o čtvrtinu víc než loni. Dostalo se tak na 500 bezdomovců, důchodců, turistů i návštěvníků vánočních trhů. Rybí polévka se rozdávala také na pražské Kampě.

Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme