O víkendu můžete navštívit pražskou ZOO i v noci

Máme pro vás také pozvánku na 4. ročník festivalu world musik Dolnolhotský buben, jehož součástí bude i škola bubnování, nebo na Středověký den v Březnici u Příbrami. Na pouť zvanou Porcinkule se můžete vypravit do Hostinného na Trutnovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlet do zoologické zahrady je vždy příjemným zpestřením víkendového odpoledne. Určitě si přestanete na vedro stěžovat, když uvidíte lední medvědy - ti jsou rozhodně stavění na jiné teploty - ale v pražské zoologické mají nádherné prostředí. A právě do pražské Tróje tu máme jeden celkem neobvyklý tip. O srpnových víkendech se tam můžete podívat do nočního života zvířat. Kudy povede trasa, to nám řekla Iva Wilhumová z výchovně vzdělávacího oddělení pražské ZOO.

ZOO potmě můžete vidět každou srpnovou sobotu a neděli. Začátky prohlídek jsou v 21,30 a ve 22 hodiny. Předem se však musíte objednat přímo v pražské Zoologické zahradě v Tróji.

Obec Dolní Lhota u Ostravy ožije zítra v pravé poledne 4. ročníkem festivalu world musik Dolnolhotský buben. Během 12hodinového maratónu vystoupí mimo jiné kapely Šum svistu, Švihadlo, Yamuna, Zuzana Navarová a Koa, Ahmed má hlad a mnoho dalších. Setkání bude určitě originální. Jak nám řekla hlavní pořadatelka Bubnu Zlata Holušová, během celého festivalu bude probíhat například škola bubnování.

Karel Plíhal, Wabi Daněk, Samson a jeho parta a řada dalších známých kapel zamíří do Hrádku na Rokycansku na 10. ročník přehlídky folkové, trampské a country hudby Muzika. Festival začíná v letním kině dnes v šest večer a pokračuje zítra od desíti hodin.

Šest představení současného tance mohou zítra zhlédnout návštěvníci třetího ročníku Terezínského intermediálního léta. Tanečníci provedou diváky při představeních chodbami, dvory a zákoutími terezínské pevnosti.

Na Mezinárodní festival divadla a hudby Trstěnický faun jste zváni zítra do Trstěnic u Poličky. Začátek je v 10 hodin na usedlosti Urban. Vystoupí řada umělců od nás i ze zahraničí.

Obrazy a kresby populárního Krtka od Zdeňka Milera si mohou až do 16. září prohlédnout návštěvníci Galerie města Blanska. Exponáty doplňují kresby od místních dětí a videoprojekce jednotlivých dílů večerníčku o Krtkovi. Legendární Krtek se na filmových plátnech poprvé objevil v příběhu o kalhotkách v roce 1957.

Nevelké město Nepomuk na Plzeňsku je proslaveno jako rodiště sv. Jana Nepomuckého. Z novodobých dějin pak zámkem Zelená hora, kde zejména v 50. letech vojenskou službu vykonávali tzv. nespolehliví, čili "pétépáci". Když si na své vycházce prohlédnete všechny zdejší pamětihodnosti a zajímavosti, můžete jít odpočívat, aniž byste lenošili. Nevšední tip nabízí Jana Mertová.

První srpnový víkend v Březnici na Příbramsku patří tradiční Svatoignácké pouti. V posledních letech ale správa tamního zámku nabízí k pouti ještě něco navíc. Co to je? To už poví náš spolupracovník Zdeněk Hejkrlík.

Na další pouť se můžete vydat do Hostinného na Trutnovsku. Vlastně celá víkendová akce se jmenuje Porcinkule. Proč? To už nám řekla ředitelka Centra volného času v Hostinném Magda Vaňátková.

Návštěvníky Letní filmové školy v Uherském Hradišti čeká kromě stovek filmů také řada výstav v místních galeriích i jiných prostorách. Vystaveny jsou fotografie filmových osobností zachycených Polákem Janem Slodovským, záběry z koncertů Plastic People Of The Universe Milana Svatušky a obrázky k cyklu Film a erotika žáků fotografa Jindřicha Štreita.

Unikátní výstavu 60 nezveřejněných snímků českých fotografů, které dokumentují staré Rusko, mohou zhlédnout návštěvníci chebské Galerie 4. Vystaveny jsou zvětšeniny originálních dobových kolorovaných diapozitivů z let 1896 až 1936, včetně záběrů z korunovace posledního cara Mikuláše II., revoluce v roce 1917 či kolektivizace.

Muzeum Boženy Němcové a Textilní muzeum v České Skalici zvou na výstavu nazvanou Taky mne vábila panenka. Představuje obrazy, kresby a básně Františka Gellnera. Expozice představuje Gellnera z různých úhlů - například jako přítele Marie Majerové, jako vojáka či jako malíře rozměrných pláten.

Na neckiádu se můžete podívat zítra ve Znojmě. Soutěžit se bude ve třech disciplínách - o nejkrásnější, nejrychlejší a nejoriginálnější plavidlo. Začátek je ve dvě odpoledne u Sedlešovického mostu pod Louckým klášterem.

U vody ještě zůstaneme. Teplé počasí vrátilo řeky k obvyklým stavům blízkým letním minimům. Výprava za zážitky s pádlem v ruce je však přesto možná - více už Jaroslav Zvára.

A ještě jeden tip, fotbalový - na nedělní dopoledne. To se utká 1. FC Radiožurnál s místním týmem. Slavnostní výkop by měli v 11 hodin v Lošticích u Litovle na Olomoucku provést Dominik Hašek a Jiří Lábus. A hrát by měli třeba Patrik Eliáš, Martin Dejdar, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Pavel Nový anebo Jan Pokorný.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme