O víkendu nejede metro C v úseku I. P. Pavlova – Nádraží Holešovice. Dělníci zbourají strop Florence

Cestování na lince C pražského metra od sobotního zahájení provozu komplikuje rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc. Metro nepojede mezi stanicemi I.P. Pavlova a Nádraží Holešovice a opět vyjede až v pondělí 11. března ráno. V provozu budou náhradní autobusy XC a lidé mohou využít tramvajovou linku číslo 36.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na opravě stropní desky ve stanici metra Florenc si vyžádá opakované víkendové výluky

Letos dělníci rozřežou první část desky a druhou potom v příštím roce. Kvůli bezpečnosti cestujících musí DPP přerušit provoz metra | Foto: Daniel Šabík | Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Dělníci začnou bourat stropní desku. Dosud především vyměňovali prefabrikované předpjaté nosníky, popsal mluvčí Metrostavu Radim Mana a dopravního podniku Aneta Řehková. Opravu desky pod křižovatkou ulic Křižíkovy a Ke Štvanici zahájil DPP v březnu 2022. Stanice byla pod názvem Sokolovská zprovozněna v roce 1974.

Deska pochází ze 70. let, má tloušťku 1,7 metru a je předpjatá lany, která jsou již na hraně životnosti. Jakýkoliv neopatrný zásah do této konstrukce může narušit její stabilitu. Dělníci pod ní proto vybudovali podpůrnou nosnou ocelovou konstrukci.

Deska má rozlohu 5450 metrů čtverečních. Stavbaři dosud vyměnili 91 z celkových 131 prefabrikovaných předpjatých nosníků. Každý z nich váží zhruba 28 tun.

Oprava na Florenci přeruší o víkendu provoz linky metra C v centru Prahy

Číst článek

Letos dělníci rozřežou první část desky a druhou potom v příštím roce. Kvůli bezpečnosti cestujících musí DPP přerušit provoz metra. Výluka se kromě nadcházejícího víkendu uskuteční letos ještě v několika dalších.

Kromě výměny monolitické desky bude DPP letos pokračovat v opravě vestibulu stanice. Opraví hydroizolaci a následně nainstaluje novou konstrukci s ocelovým roštem s železobetonovou deskou. Na původní místo se vrátí dočasně přeložené inženýrské sítě. Na konci letošního roku by mohl DPP část vestibulu zpřístupnit cestujícím.

Cestující musí o víkendu využít náhradní autobus XC, který pojede mezi I. P. Pavlova a Nádražím Holešovice. K dispozici bude rovněž tramvajová linka číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Karlovo a dále na Václavské náměstí a odtud přes Masarykovo nádraží na Florenc a bude pokračovat na Palmovku a do Kobylis.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme