O víkendu se bude konat Air Ambulance 2001

O víkendu si můžete udělat výlet do historie na hrad Točník, společně s řadou známých osobností se zúčastnit proslulého pochodu Praha-Prčice, vypravit se na výstavu loutek, či se podívat na přehlídku integrovaného záchranného systému pod názvem Air Ambulance 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvacátý pracovní týden letošního roku končí a před námi jsou opět dva volné dny. Proto vám nabízíme několik tipů, jak je můžete strávit, pokud ještě nemáte svůj vlastní program.

Dnes slavíme Mezinárodní den muzeí a galerií. Řada těchto institucí připravuje zajímavé programy. Jak říká například Simona Juračková z Moravské galerie Brno, na zítřek připravili akci nazvanou "Noční pohled medúzy".

Doslova letní počasí láká k výletům do přírody či k prohlídce nejrůznějších historických objektů. Ty ale většinou nabízejí svým návštěvníkům návrat jen o několik desítek let nazpět. Podstatně dále do historie se dostanou o tomto víkendu všichni, kdo navštíví hrad Točník na Berounsku. Více od našeho spolupracovníka Ladislava Pavlíka.

Dopoledne představí zpěvačka Helena Vondráčková v klubu Radost v Praze 2 videoklip k písničce Vodopád ze stejnojmenného podzimního alba. Od zástupce Mezinárodní federace fonografického průmyslu převezme ocenění za nejprodávanější ženskou interpretku loňského roku, převezme platinovou desku a prozradí víc o svém chystaném turné po českých městech.

O tom, jak žijí lidé v současném Iráku se více dozvíte, pokud dnes v 18 hodin přijdete do kavárny Utopia v Bělehradské ulici v Praze 2. Kanaďanka Terry Wolfwoodová tu bude vyprávět o humanitární misi v této arabské zemi, kterou pořádá Hnutí Duha.

Sobota bude patřit turistice - koná se totiž další ročník proslulého pochodu Praha-Prčice. Zúčastní se ho celá řada známých osobností, mezi nimiž nebude chybět ani místopředseda Senátu Jan Ruml. Start je v půl deváté ráno u Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech a do cíle na náměstí v Prčici dorazí účastníci pochodu mezi půl druhou a půl třetí odpoledne.

V sobotu v 10 hodin začíná v Brně-Lužánkách finále Ligy pro postiženou mládež ve stolním hokeji Stiga. Turnaje se zúčastní šest ústavů a školních zařízení pro tělesně postiženou mládež z celé České republiky a konec je naplánován na 16. hodinu odpolední.

Přerovské Muzeum Komenského, které sídlí na tamním zámku, nabízí návštěvníkům hned několik novinek. Jak nám řekl ředitel František Hýbl, k vidění je celá škála sbírkových předmětů.

Muzeum Komenského najdete v Přerově na tamním zámku.

Na výstavu loutek, nazvanou trochu nezvykle "Kašpárek hledá dědečka" vás zve Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. Jak dodává Táňa Pekárková, v expozici najdete asi 150 loutek od 1.poloviny 19.století až po současnost. Průvodním motivem je právě Kašpárek.

Tak tohle všechno můžete zažít, pokud se vydáte do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

Na letišti v Hradci Králové v pátek začíná dvoudenní přehlídka integrovaného záchranného systému pod názvem Air Ambulance 2001. Už za půl hodiny návštěvníci uvidí záchranáře v akci, zatímco na půl jednou je naplánována přehlídka pěti typů vrtulníků letecké záchranné služby. Přehlídka bude pokračovat ve východočeské metropoli i po celou sobotu.

Další pozvánka je určena všem Pražanům, kteří nechtějí o víkendu sedět s rukama v klíně a kterým není lhostejné, v jakém městě žijí. Ekologická akce nazvaná Společně za čistší město začíná v sobotu ve 14 hodin v Havlíčkových sadech v Praze 2. Pořádá ji Obvodní úřad Prahy 2 společně s kulturní asociací Nová Akropolis.

Po celý víkend bude v pražském divadle Disk probíhat 8.ročník festivalu vysokých divadelních škol. Festival skončí v neděli v 17 hodin, kdy bude nejlepší inscenaci předána cena diváků.

A ještě trojice pozvánek na začátek nového týdne. V pondělí v 10 hodin dopoledne představí Česká televize v pražském kině MAT na Karlově náměstí nový dokument, který vznikl v tvůrčí skupině Anny Beckové. Jmenuje se "O věcech intimních aneb Je sex pro vozíčkáře tabu?". Ve stejném čase začíná v kině Praha projekce nového britského filmu Bílá vdova a o hodinu později v kině Evald na Národní třídě předpremiéra amerického filmu Valentine.

Nemusíte mít hodně peněz, nemusíte mít ani dovolenou a přesto se můžete ocitnout v tropech, subtropech a navíc i v deštném pralese nebo na dně oceánu. Ptáte se kde? V Plzni na Palackého náměstí, kde je k vidění nová expozice Aqua-Terra tamní Zoologické a botanické zahrady. Více vám prozradí kolega Jiří Šobr a pracovník plzeňské zoo Martin Vobruba.

Ani dnes samozřejmě nemůžeme zapomenout na vodáky. Závěrečné slovo má jako vždy Jaroslav Zvára.

Petr Doležel, Miroslav Škraňka, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme