O víkendu třeba do muzea škodovek

Pracovní týden končí a stejně jako každý pátek nabízí Český rozhlas 1 - Radiožurnál tipy na nadcházející volné dny. Podíváme do muzea automobilů v Mladé Boleslavi, které získalo do své sbírky skutečnou lahůdku, provedeme vás běžeckými tratěmi v Novém Městě na Moravě a pozveme vás také do Kladna na soutěž Ospalec roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Landaulet SG | Foto: Škoda Auto

Naprostou raritu můžete od počátku tohoto týdne vidět ve Škoda Auto muzeu v Mladé Boleslavi. Součástí sbírky historických vozidel se totiž stala i šestiválcová limuzína, pro kterou se běžně užívala zkratka VOS - tedy Vojenský obrněný speciál. Jak doplňuje Alžběta Trojanová, tyto vládní vozy se vyráběly pouze v letech 1948 až 53.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Trojanová: Kuriozita ve Škoda Auto muzeu

A z Mladoboleslavska rovnou na západ Čech. Vstoupili jsme do období plesů a bálů, a tak není divu, že plesání si nedají ujít zítra také celníci v Domažlicích. Kdo má raději výšlap v mrazivé přírodě, toho zveme na turistický pochod zimní přírodou v okolí Švihova, kde je známý vodní hrad. Dovnitř se sice nedostanete, ale pohled na majestátní hradby stojí prý i z venku za to. Další pozvánku, tentokrát spíše pro milovníky historie a sběratele, připravila Jana Mertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mertová: Výstava bankovek v Plzni

Výstava o bankovkách potrvá na plzeňské radnici do konce ledna.

Už dnes večer začne v "Bájné zebře" - klubu pražského Divadla Rokoko - výstava s názvem Bohumil Hrabal a divadlo.

Ve Středočeském divadle Kladno koncertuje dnes od 19. hodiny folková skupina Spirituál kvintet a Kulturním domě v Dobříši je od dvaceti hodin k vidění rocková kapela "Nahoru po schodišti dolů band".

Opera Jihočeského divadla uvádí dnes a zítra první dvě premiérová představení opery Dalibor Bedřicha Smetany. Hraje se v divadelním sále Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Plzeňské Komorní divadlo připravilo na zítřejší 19ctou hodinu premiéru operety George Gershwina "Crazy for you".

Nové Město na Moravě je jednoznačně spojeno běžkováním. Klasické lyžování je doménou nejen domácích, ale zdejší mírný terén vyhledávají lyžaři z celé republiky. Na novoměstské běžecké tratě nás zavede Petr Hladík z Českého rozhlasu Jihlava.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Hladík: Běžecké tratě v Novém Městě na Moravě

Pokud nejste náruživí lyžaři, pak vás zřejmě chladnější počasí láká spíše k pobytu ve vyhřátých domovech nebo dokonce přímo v posteli. Právě na tuto skutečnost zareagovalo kladenské středisko volného času Labyrint a přichystalo už na dnešní večer a celou sobotu netradiční soutěž. Představí nám ji Ladislav Pavlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Pavlík: Soutěž Ospalec roku v Kladně

V neděli v 19 hodin vystoupí v Masarykově kulturním domě v Mělníku zpěvačka Hana Hegerová za doprovodu skupiny Petra Maláska.

Ve Stavovském divadle v Praze hostuje v neděli Moravské divadlo Olomouc s novou inscenací Prodané nevěsty.

Premiéru příběhu o lásce "Krvavá svatba" od španělského dramatika a básníka Federica Garcíi Lorcy můžete vidět v sobotu v ostravském divadle Jiřího Myrona. Režii představení měl Juraj Deák.

Otužilecký klub ledních medvědů pořádá zítra v Praze plavecké závody ve Vltavě. Závodit se bude mezi Žofínem a mostem Legií u Národního divadla. Soutěží se na pěti tratích od sta do tisíce metrů. Závody startují v 11 hodin.

Lyžaři si libují, jaká k nám letos přišla pěkná zima. Nechybí tedy ani pozvánka pro ně. Přehled víkendových pozvání do hor připravil Jaroslav Zvára.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Zvára: Pozvánka na hory

Pěkný víkend přeje autorka víkendových tipů Andrea Říhová.

Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme