O víkendu třeba do ZOO na Týden duchů

Ve strašidelném znamení dušiček můžete prožít Týden duchů v zoologické zahradě ve Dvoře Králové. Pozveme vás také do Brna na Husa party anebo na leteckou modelářskou show v Plzni. Milovníci koní a příznivci dostihových a jezdeckých sportů by o tomto víkendu neměli chybět v západočeských Mirošovicích. Jako obvykle přidáváme i tipy na výlety, tentokrát do Nového Strašecí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zebry | Foto: Jan Rosenauer

Cyrilometodějský cyklus velkých olejů vévodí výstavě děl Bohumíra Lindauera nazvané Cyril, Metoděj a Maoři. Tu připravilo Městské muzeum ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Představuje plátna malíře, který strávil část života mimo jiné na Novém Zélandu. Vedoucí muzea Petr Odehnal nám prozradil, největší mají rozměr dva krát dva metry. Zeptali jsme se ho, proč vlastně cyrilometodějská tématika?

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Odehnal: Výstava děl Bohumíra Lindauera

Lindauer strávil také část života na Novém Zélandě. A tak na výstavě můžete vidět i obrazy s maorskými motivy. Mimochodem, pro tamní obyvatele je Lindauer tolik jako pro Čechy Josef Mánes. Městské muzeum ve Valašských Kloboukách je otevřeno o víkendu vždy v neděli mezi 14tou a 16tou hodinou, jinak také po domluvě.

Ve strašidelném znamení dušiček můžete prožít v zoologické zahradě ve Dvoře Králové "Týden duchů". V Americe je tento svátek zvaný Halloween typický strašáky z dýní a ty najdete také právě ve Dvoře Králové. Řekla nám to ředitelka zoo Dana Holečková.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Holečková: Týden duchů v ZOO

Pavilony jsou v sychravém období určitě příjemným lákadlem. Do zoologické zahrady ve Dvoře Králové vás zvala její ředitelka Dana Holečková. Týden duchů tam potrvá až do neděle.

Vzácného obyvatele jednoho z mořských akvárií můžete vidět v plzeňské zoologické zahradě, v městské expozici Akva-Tera. Zoo se podařilo získat 70 centimetrů dlouhou dravou murénu, která pochází z tropických moří Afriky.

Grafik a ilustrátor Adolf Born vystavuje v Chodovské tvrzi. Umělcovy grafiky jsou určené spíše dospělému publiku. Přehlídka "Výlety do historie pro pokročilé" zahrnuje díla, která čerpají náměty z českých i světových dějin.

Sedmý ročník festivalu amatérských videofilmů Videofest se koná zítra v táborském hotelu Palcát. Nesoutěžní přehlídky se zúčastní desítka filmů od jednominutových snímků po téměř dvacetiminutové. Součástí festivalového večera bude také tématický blok s filmařem, hudebníkem a divadelníkem Václavem Koubkem.

Pokud se vydáte na Pražský hrad, tak vězte, že tam začala zimní turistická sezóna. Areál Hradu je veřejnosti přístupný od 6 do 20 hodin, návštěvnické objekty od 9 do 4 odpoledne. Během zimní sezóny bude přístupná terasa u Jízdárny Pražského hradu a zahrada Na Baště. Do Velikonoc příštího roku zůstává uzavřen zámecký park v Lánech.

A dnes opět tipy na cyklistický výlet. První listopadový víkend sice neslibuje příliš teplé počasí, přesto ale jistě nepřiměje všechny, aby zůstali v teple domova. Výjimkou pak nebude ani středočeský region a konkrétně okolí Nového Strašecí. Potvrzuje to i spolupracovník Radiožurnálu Ladislav Pavlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Pavlík: Kola Nové Strašecí

Všichni, kdo nemusejí v divadle sedět, pro všechny, kteří umějí poslouchat a snad se nechat rytmem svést - zkrátka pro všechny, kdo se chtějí bavit, připravilo brněnské Divadlo Husa na provázku v pořadí už druhou "Husa party/well.com". Na veselý "dušičkový" večer plný muziky a zajímavých nápadů zve s jednou z píšniček její autor Jan Zrzavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Zrzavý: Husa party/well.com

Leteckou modelářskou show připravili v Borském parku v Plzni. V sobotu od 13 hodin tam uvidíte ukázky letu jak rádiem řízených a tak volných modelů letadel. Podrobnosti Českému rozhlasu řekl hlavní pořadatel Pavel Hlávka.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Hlávka: Modelářská show

Asi 250 vystavovatelů ze 14 evropských států očekávají organizátoři 26. podzimní mezinárodní expozice minerálů, která začíná dnes Tišnově na Brněnsku. Přehlídka patří k nejvýznamnějším mineralogickým akcím v Evropě a nabízí různé minerály v přírodní i opracované podobě.

Videosnímky z celé republiky i ze zahraničí budou k vidění dnes a zítra na filmové přehlídce a soutěži amatérských filmařů v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Na 40. ročníku Benátek filmových amatérů bude představeno celkem 30 soutěžních prací. Podobně jako v minulém roce i letos dominují především videoreportáže z různých cest.

Více než 1000 exponátů nabízí výstava Svět železničních modelů, kterou najdete ve výstavní síni Musaion v Havířově na Karvinsku. Přichystány jsou vláčky ve všech modelových velikostech, nejmenší bude měřit asi dva centimetry. Většina vystavených modelů je přesnými kopiemi skutečných vozidel, která jezdila či stále jezdí nejen u nás, ale i v zahraničí.

Na 5000 lidí od nás, ze Slovenska a Rakouska očekávají organizátoři taneční party Orion Hall v největším pavilónu brněnského výstaviště. Přijet má německý diskžokej Sven Väth. Pro netypické prostředí kulatého pavilonu Z organizátoři připravili speciální ozvučení ze šesti míst jako při koncertech na stadiónech. Hudbu doplní videoprojekce.

Milovníci koní a příznivci dostihových a jezdeckých sportů by o tomto víkendu neměli chybět v západních Čechách. Proč? Koná se tam čtvrtý ročník Velké Mirošovické steeplechase. Zve Vás Jiří Šobr z plzeňského studia Českého rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šobr: Mirošovická steeplechase

Pěkný dušičkový víkend přeje autor tipů Petr Doležel.

Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme