O víkendu vezměte děti třeba do zoo

Dny volna - tentokrát první červnové - jsou opět před námi. Nevíte-li co dělat, my se Vám pokusíme poradit. Dnes je svátek dětí. Určitě naši nejmenší najdou řadu příležitostí, jak svůj den pořádně oslavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

My máme pouze zlomek, pár tipů: například zoologickou zahradu v Praze - Tróji, kde program začal už dnes v 10 hodin. A jak říká mluvčí zoo Romana Anděrová, mají pro vás připraven na dnešek malý dárek.

Pokud se vydáte do Zoologické zahrady v Plzni, tak ani tam o zábavu nebude nouze. Například ještě dnes se můžete zúčastnit velké vědomostní soutěže o zvířátkách. Na zítřek je v přilehlém amfiteátru nachystán pak bohatý program - vystoupí řada populárních zpěváků a kapel. A co nového můžete vidět v samotné plzeňské zoo, to nám řekl její mluvčí Martin Obruba.

V Plzni nebude živo jen u zoologické zahrady. Například v tenisovém areálu na Slovanech se hraje turnaj známých osobností, mezi kterými nebudou chybět politici, zpěváci i herci. Nevelké městečko Dobřany na Plzeňsku nabízí o víkendu hned dvě zajímavé akce. Tou první je Olympiáda 2001, tou druhou pak 24 hodinový závod silných terénních vozů.

Také Český rozhlas připravil na dnešek program pro děti k jejich svátku. Mezi 14. a 16. hodinou je v Praze před kostelem Jiřího z Poděbrad nachystáno zábavné odpoledne. Vystoupí například sólisté muzikálu Pomáda, nebudou chybět soutěže a dětská diskotéka.

Rušno bude v neděli od časných ranních hodin v Buchlovicích na Moravě. Na tamních zámeckých lukách se sejdou sekáči, aby si připomněli dobu, kdy muži a ženy kosili louky a chystali krmivo pro dobytek na zimu. O půl osmé odstartuje soutěž o nejlepšího sekáče.

V neděli ve dvě odpoledne začne na nádvoří křivoklátského hradu sedmý ročník Manských slavností. Středověké slavnosti se vrací k dějinným událostem zapsaným v takzvaných manských knihách z roku 1454. Tradiční místo má předávání peřin, ložního šatu, vína a vajec do rukou historicky podložené postavy hejtmana Jiřího z Entenšlanku.

Jeden z našich největších hradů Helfštýn na Přerovsku se tento víkend promění v pohádku. Romantické prostředí už osmým rokem láká nejen ty nejmenší na tradiční "Pohádkový hrad". Jak dodává Andrea Horáková z Českého rozhlasu Olomouc, každý den slavností bude zahájen pěším a také jízdním rytířským turnajem.

Hlavním programem prvního dne bude také divadelní rekonstrukce "Bitvy o hrad, aneb jak Fryduš z Linavy o svůj hrad přišel".

U vážné hudby se dá příjemně relaxovat. Milovníci jednoho z našich nejvýznamnějších skladatelů - Bedřicha Smetany - tak mohou v neděli navštívit tradiční hudební slavnost "Smetanovy Jabkenice". O programu Radiožurnálu řekl starosta Jabkenic Karel Samek.

Program na nádvoří Smetanovy myslivny v Jabkenicích na Mladoboleslavsku začne v neděli o půl druhé odpoledne. Dnů otevřených dveří s představením nové stále expozice se bude pro vás otevřeny po oba víkendové dny - vždy mezi 10. a 18. hodinou.

Část doprovodného programu mimořádné expozice Národní galerie "Sláva barokní Čechie" můžete tuto neděli po 21. hodině prožít v pražské s zahradě. Jedná se o inscenaci pohádky Lilofee /lilofé/. Jak se pod širým nebem pracuje hercům, nám prozradí Milena Steinnmasslová.

Příznivci jazzu si určitě nenechají ujít dva koncerty v rámci série "Jazz meets World". A to buď dnes o půl osmé večer v Divadle u Hasičů anebo zítra v 19 hodin vystoupení v pardubickém Domě techniky.

Návštěvníci zlínského Městského divadla se mohou seznámit s osudy Židů a Romů na Zlínsku. Expozice zvlášť přibližuje život židovské dívky Anny Frankové, která se za druhé světové války několik let s rodinou ukrývala v Amsterodamu. V regionální části autoři instalovali fotografie a dokumenty o tragickém osudu zlínského židovského lékaře Desidera Ornsteina, který v březnu 1939 neunesl příchod fašistů.

Motorkářům a příznivcům motorek bude o víkendu patřit Miroslav na Znojemsku. Místní radnice pořádá Motovíkend. Například zítra ve 13 hodin je připravena vyjížďka, na odpoledne pak soutěže a to dost neobvyklé: například hod pístem z lokomotivy anebo jízda pomalosti, vystoupí kaskadéři. Večer bude koncert a o půlnoci ohňostroj.

Aviatická pouť v Pardubicích slibuje Tmavomodrý svět po 50 letech. Milovníci letectví si přijdou na několik zajímavostí. Součástí dvoudenní letecké show je bohatý pozemní program, v němž nechybějí ukázky letecké techniky. Letos budou mít v Pardubicích také premiéru repliky strojů z první světové války.

Dnes večer začíná v Lomnici nad Popelkou největší festival horských kol v České republice Rabo bike víkend. Třetí ročník nabízí celou řadu soutěží a doprovodných disciplín jako je například noční sjezd na osvětlené ploše nebo rychlostní jízdy na 300 metrů. Podrobnosti z Liberce Jiří Svoboda.

Prvním červnovým víkendem už definitivně začíná vodácké léto. Na řadě míst budou poprvé otevřena oficiální tábořiště. Kam se vydat s lodí, to Vám poradí Jaroslav Zvára.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme