O volebním debaklu budou v noci jednat špičky ČSSD

Premiér Miloš Zeman se ještě dnes pozdě večer sejde politickým grémiem ČSSD a s předsedy krajských organizací strany, aby s nimi diskutoval o důsledcích nedělních voleb do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu, které pro sociální demokracii skončily neúspěchem. Zeman to řekl ve volebním studiu České televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda pražské organizace ČSSD Karel Šplíchal potvrdil, že schůzka má začít ve 22:00 v Kramářově vile. Špičky sociální demokracie se budou zabývat nejen příčinami volebního neúspěchu ČSSD, ale především tím, jak bude strana postupovat při vyjednávání povolebních koalic v krajích a před druhým kolem senátních voleb, které se uskuteční v neděli.

Do druhého kola postoupilo v 26 volebních obvodech pouze pět sociálnědemokratických kandidátů a zůstává otázkou, které protikandidáty doporučí v neděli volit neúspěšní uchazeči ČSSD. V případě spolupráce v krajských zastupitelstvech první místopředseda strany Vladimír Špidla po dopoledním jednání politického grémia ČSSD nevyloučil ani vyjednávání s KSČM.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme