O volebním debaklu budou v noci jednat špičky ČSSD

Premiér Miloš Zeman se ještě dnes pozdě večer sejde politickým grémiem ČSSD a s předsedy krajských organizací strany, aby s nimi diskutoval o důsledcích nedělních voleb do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu, které pro sociální demokracii skončily neúspěchem. Zeman to řekl ve volebním studiu České televize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda pražské organizace ČSSD Karel Šplíchal potvrdil, že schůzka má začít ve 22:00 v Kramářově vile. Špičky sociální demokracie se budou zabývat nejen příčinami volebního neúspěchu ČSSD, ale především tím, jak bude strana postupovat při vyjednávání povolebních koalic v krajích a před druhým kolem senátních voleb, které se uskuteční v neděli.

Do druhého kola postoupilo v 26 volebních obvodech pouze pět sociálnědemokratických kandidátů a zůstává otázkou, které protikandidáty doporučí v neděli volit neúspěšní uchazeči ČSSD. V případě spolupráce v krajských zastupitelstvech první místopředseda strany Vladimír Špidla po dopoledním jednání politického grémia ČSSD nevyloučil ani vyjednávání s KSČM.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme