O vsetínskou budovu VZP neměl za 40 milionů nikdo zájem, do dražby půjde znovu

Všeobecná zdravotní pojišťovna zrušila aukci na prodej svého bývalého sídla v centru Vsetína. Budova šla do dražby za vyvolávací cenu 40 milionů. Pojišťovna ji tak zkusí nabídnout znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel VZP Pavel Horák | Foto: Filip Jandourek

„Protože nikdo o tuto budovu neprojevil zájem, byl objekt z dnešní aukce stažen a zařadíme ho do dalšího kola,“ říká mluvčí VZP Anna Veverková.

O zbylých sedm objektů se licitovalo, výsledky zveřejní pojišťovna během týdne.

VZP prodává svá bývalá sídla. Do aukce je ale dává pod cenou

Číst článek

Jak už Radiožurnál informoval, Všeobecná zdravotní pojišťovna posílá do dražby osm svých bývalých poboček. Vyvolávací cena je ale nižší než znalecké odhady. Podle pojišťovny jde o záměr, jak nalákat co nejvíc zájemců.

Například za novobarokní vilu s velkou zahradou v Jeseníku vydala pojišťovna téměř 40 milionů korun, teď ji nabízí za 10 milionů.

VZP dala do opravy vily v Jeseníku 38 milionů. Teď budovu prodává za deset

Číst článek

Pojišťovně se ale nedařilo dobře prodávat ani dřív. Například za bývalou pobočku v Českých Budějovicích dostala jen o 1,5 milionu korun více, než byla vyvolávací cena. Už dříve také VZP postavila za 90 milionů budovu v Hradci Králové, zatímco starou nemovitost prodala jen za 10 milionů.

Ľubomír Smatana, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme