O zakázku na elektronické náramky se uchází osm zájemců

Do nového tendru na elektronické náramky pro domácí vězně se přihlásilo osm zájemců. Příslušná komise teď prověří, jestli přihlášené firmy splňují požadované podmínky. Předpokládaná cena je 100 milionů korun. Potom, co se do tendru napoprvé nikdo nepřihlásil, rozhodlo se vedení resortu pro takzvanou formu soutěžního dialogu, tedy bez přesněji zadaných technických a finančních kritérií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronický náramek na noze | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

„Tato forma zakázky se využívá v těch případech, kdy se jedná o obtížně definovatelný předmět zakázky,“ vysvětlil náměstek ministra spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel.

„Jedná se o formu veřejné soutěže, která je specifická tím, že v jejím rámci zadavatel vstupuje do přímého dialogu se zájemci o zakázku, a to ještě předtím, než dojde ke zveřejnění finální zadávací dokumentace,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výběrové řízení na elektronický monitoring vězňů. Téma pro náměstka ministra spravedlnosti pro trestní politiku Vladimíra Zimmela

Kvůli počtu přihlášených by se mohla kontrola nabídek a výběr vítěze protáhnout. Odborníci na soutěžní dialog podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána z hnutí ANO tvrdí, že mechanismus výběru je zvládnutelný pro tři až osm uchazečů.

„A těch osm už je opravdu hodně těžký proces. To by nám to mohlo trochu zkomplikovat. Ale pořád věřím, že do konce tohoto roku dokážeme uzavřít smlouvu,“ řekl Pelikán.

Uložit alternativní trest domácího vězení za méně závažnou trestnou činnost umožňuje nový trestní zákoník již od roku 2009. Elektronický kontrolní systém se ale stále nepodařilo zavést.

Letos v březnu sněmovnou prošla novela trestního řádu, která umožňuje nahradit v některých případech také vazbu hlídáním prostřednictvím elektronických náramků.

Petra Hosenseidlová, dab, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme