O zeleň v Karlových Varech se starají "živé sekačky"

Vedení krajského úřadu v Karlových Varech si pořídilo "živé sekačky". V jeho areálu je totiž řada pozemků, které jsou připravené pro výstavbu dalších krajských institucí a ty je potřeba udržovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Lubomír Stejskal | Zdroj: Český rozhlas

Karlovarský kraj najal v loňském roce stádo 13 koz, které měly za úkol spásat areál o rozloze zhruba jednoho hektaru. Jenomže s jejich výkony nebyla spokojenost - mlsné kozy odmítaly žrát plevel, ničily oplocení a z vyhrazeného pozemku utíkaly.

Vedení kraje se proto rozhodlo vyměnit kozy za ovce. "Ovce jsou podstatně disciplinovanější, nejsou tak aktivní jako kozy, ale zase jsou více ochočené," vysvětluje krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Areál spásají celkem čtyři ovce a dvě jehňata. Jedním ze zaměstnanců hejtmanství, který se o zvířata stará, je Jaroslav Petráš. "Já jim vyměním vodu a přinesu nějaký chleba; jinak se tady pasou. Takže ony se nemají špatně, si myslím."

Krajský úřad udržuje a seká kolem 43 tisíc metrů čtverečních pozemků. "Živé sekačky" zůstanou v areálu hejtmanství do října, kdy začne plánovaná výstavba domu služeb.

Dana Jelínková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme