O změnách v daňovém balíčku se ODS stále nedohodla

Až příští týden by mělo být jasno o možných změnách v daňovém balíčku. Zástupci rebelů a vedení ODS se na večerním jednání na konkrétních změnách nedohodli. Vypracovali proto tři varianty, o kterých se za týden rozhodne na jednání poslaneckého klubu ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (vpravo) a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura | Zdroj: ČTK

Podle předsedy klubu Zbyňka Stanjury obsahují jednotlivé návrhy i různé změny v daních z příjmu:

„Existují tři varianty, zvažujeme i sazby DPH. To samozřejmě. Na tom není nic překvapivého a nic nového.“

Podle něj je důležité, aby se na konečném návrhu shodli všichni:

„Nemá cenu kvantifikovat, co kdo navrhoval, které návrhy jsme přijali a které ne. Jsme jeden klub a pokud se na tom shodneme, tak to bude materiál klubu a nebudeme počítat - dvě čárky tady, dvě čárky tady, nic takového dělat nebudeme.“

Premiér Petr Nečas navrhuje kompromis v podobě nezvyšování vyšší sazby DPH. Druhou možností je zachování současného stavu a tedy jednotná daň 17,5 procenta. Schválení daňového balíčku v původním znění je zřejmě nepravděpodobné. Rebelové se totiž postavili právě proti němu.

Podle poslance Borise Šťastného je hlavní, aby vláda nezvyšovala daně.

„Já bych si skutečně představoval, aby se dostal do souladu s programovým prohlášením vlády. Občanští demokraté mají ve svém programu zcela jasně napsáno nízké daně – levný stát. Ve volebním programu není ani slovíčko o zvyšování daní,“ řekl pro Českou televizi Šťastný.

O výsledku bude skupina informovat příští týden. „První se zprávu dozví naše kolegyně a kolegové z poslaneckého klubu,“ dodává Stanjura.

Petr Medek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme