O změnách v ústavě bude sněmovna hlasovat v úterý

Přímá volba prezidenta, omezení imunity členů parlamentu a posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu - to jsou navrhované změny ústavy, o kterých se diskutovalo v Poslanecké sněmovně. O tom, zda vládní předloha projde tzv. prvním čtením a začnou se jí zabývat jednotlivé výbory, rozhodnou zákonodárci příští úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministři na jednání sněmovny | Foto: Stanislav Peška

Přerušení jednání navrhl předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik. Odklad hlasování o dalším osudu novely odůvodňuje tím, že někteří poslanci nebyli kvůli jinému pracovnímu zaneprázdnění na jednání sněmovny přítomni. "Ty rozjeté schůze podvýborů a komisí nebylo možné přerušovat, takže všichni jsme se shodli, že bude doopravdy lepší o tom hlasovat až v úterý za plného stavu sněmovny."

Velké výhrady mají k vládní novele ústavy i občanští demokraté. Eva Dundáčková tvrdí, že norma řeší zbytečně rozsáhlé úpravy, včetně působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu, a nelze ji schválit jako celek.

Vicepremiér Pavel Rychetský je ale optimistou a rozsáhlou debatu k novele ústavy vítá. "Myslím si, že to bez problémů projde do druhého čtení, takže budeme pokračovat v úterý."

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme