O způsob obvinění Mlynáře se bude zajímat i nejvyšší státní zástupkyně

Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se vloží do kauzy ministra informatiky. Vladimír Mlynář má být podle státního zástupce Jana Karabce na základě pokynu policistů obviněn. Karabec ale nejdříve informoval média - ministr podle svých slov už šest dní marně čeká na oficiální obvinění. Benešová v České televizi řekla, že se bude zajímat, proč se věci udály právě takto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spravedlnost

Ministrovi informatiky Vladimírovi Mlynářovi se nelíbí postup pražského městského státního zastupitelství. Tvrdí, že už šest dní čeká na obvinění za zřízení společnosti Testcom, o kterém přitom veřejně mluví mluvčí státního zastupitelství. Navíc Mlynář v České televizi řekl, že se podle zákona ničeho nedopustil.

"Jediný, kdo může u nás rozhodovat o tom, zda byl nebo nebyl porušen zákon, je soud. Ministerstvo financí si myslí, že jsme společnost založili v rozporu s rozpočtovými pravidly, což není trestný čin. To by museli sedět ve vězení všichni starostové, hejtmani a většina členů vlády. Já ale hlavně zdůrazňuji, že společnost, kterou založil Testcom výzkumný ústav, zapsal Krajský obchodní soud, čili soud řekl, že její vznik je legální a v pořádku."

S postupem svých podřízených není spokojena ani nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. "Nemůže dojít k situaci, kdy dotyčný budoucí obviněný se dozví, že je obviněn, z novin. To považuji za neetické. To by se nemělo stát a odporuje to nejen kodexu profesionální etiky státního zástupce, ale mám za to, že byl porušen i paragraf 24 Zákona o státním zastupitelství."

Benešová v České televizi řekla, že se bude zajímat, proč se věci udály právě takto. "Budu chtít zjistit, jak to tam probíhalo, proč nejdřív nedošlo k obvinění a musel se to pan ministr dozvědět z novin."

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme