O2 hlásí výpadek. Zákazníci mají problém s voláním ze zahraničí a roamingem

Telekomunikační operátor O2 má od úterního odpoledne problém s mezinárodními hovory v roamingu. Telefonní provoz se v mobilních sítích O2 CZ a O2 Slovensko se přes noc podařilo ve značném rozsahu obnovit. Příčinou výpadku je porucha, která postihla mezinárodní ústředny v Praze a Brně.

Praha (Aktualizováno: 8:33 31. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Czech Republic a.s. | Foto: O2 Czech Republic a.s.

"Kvůli poruše na straně dodavatele mezinárodní konektivity mají naši zákazníci v cizině od odpoledních hodin problémy s přihlášením do mobilní sítě. Vzhledem k tomu, že porucha je na komunikačních uzlech zajišťujících kromě roamingu i mezinárodní hovory, jsou tito zákazníci nedostupní i pro volání z Česka," uvedl mluvčí. Společnost O2 pracuje na nápravě společně s dodavatelem, firmou Cetin.

Množství propojených mezinárodních hovorů, které jsou v roamingu, podle Farghaliho odpoledne kolísalo. Chvílemi se jich dařilo propojit jen 20 procent. Některé z tisíců nepropojených hovorů jsou podle mluvčího opakované pokusy o spojení. Není tak možné říct, kolika zákazníků se problémy dotýkají.

Výpadek by se neměl týkat datového připojení. Farghali už kolem 22.30 uvedl, že datový tok byl snížený, ale funguje.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme