O2 obnovila roamingové služby. Poškozeným zákazníkům nabízí slevu a tisícikorunu

Roamingové služby už fungují téměř všem zákazníkům společnosti O2. Problémy s mobilním spojením v cizině můžou mít podle mluvčí firmy Lucie Pecháčková jen jednotlivci. Operátor nabízí poškozeným zákazníkům slevu z tarifu odpovídající době, kdy spojení nefungovalo. K tomu dostanou tisícikorunový příspěvek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Czech Republic a.s. | Foto: O2 Czech Republic a.s.

„Jako omluvu dáme zákazníkům slevy na jejich tarif a také voucher v hodnotě tisíc korun na nákup jakéhokoli příslušenství nebo mobilního telefonu," potvrdila Radiožurnálu mluvčí společnosti O2 Lucie Pecháčková.

Za výpadkem roamingu O2 mohl být hackerský útok, zákazníky čeká odškodnění

Číst článek

„Budeme je všechny kontaktovat prostřednictvím SMS zprávy, ve které dostanou informace, jak tuto slevu uplatnit," doplnila Pecháčková.

Není proto nutné, aby se lidé s žádostmi o uplatnění slevy obraceli na zákaznickou linku. Nárok budou mít do konce srpna automaticky všichni zákazníci, kteří byli výpadkem zasaženi.

Výpadek služeb trval kvůli poruše u dodavatele asi 30 hodin. Problém se týkal asi 120 tisíc zákazníků a desítek tisíc klientů slovenské pobočky.

Problémy způsobila softwarová chyba v síti společnosti CETIN, která provozuje pro O2 mobilní i fixní sítě. Chyba způsobila přetížení obou mezinárodních ústředen CETIN v Praze a Brně. Kvůli tomu nemohli zákazníci O2 v zahraničí volat ani přijímat hovory. Podle O2 nešlo o hackerský útok, o kterém, jako o jedné z možných příčin, hovořili ve středu zástupci CETIN.

CETIN provozuje mobilní i pevné sítě, které dříve patřily O2. Ta stejně jako CETIN patří do skupiny PPF a je největším klientem firmy CETIN. O2 měl loni 4,94 milionu mobilních zákazníků.

David Černý, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme