Multifunkční O2 Universum se promění ve velkokapacitní očkovací centrum, oznámil Babiš

Jedno z velkokapacitních očkovacích center vznikne v multifunkční budově O2 Universum v Praze, v úterý o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) už na pondělní tiskové konferenci nevyloučil možnost, že část O2 Arény by se mohla stát jedním z 30 plánovaných očkovacích center. Státu však zatím chybí zdravotnický materiál, kterým by bylo možné očkovat.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 23:56 12. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Universum se stane jedním z velkokapacitních očkovacích center | Zdroj: Twitter Andreje Babiše

V současné chvíli probíhá očkování proti koronaviru ve zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory, brzy by však podle očkovací strategie vlády na řadu mělo přijít očkování ve velkokapacitních očkovacích centrech. Jedno takové vznikne v budově O2 Areny, konkrétně v multifunkční hale O2 Universum.

Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Prostory budou poskytnuty zdarma, uvedl na twitteru ředitel pro vztahy s veřejným sektorem skupiny PPF Vladimír Mlynář.

Budova má kapacitu až 4,5 tisíce osob a za běžných podmínek se využívá pro pořádání koncertů a sportovních utkání. Její využití pro očkování potvrdil v úterý na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO).

Zatímco o místa pro očkování Česko nouzi nemá, jiná je situace v případě zdravotnického materiálu. Stát totiž dodává vakcínu proti koronaviru bez jehel a stříkaček, nemocnice je tak musí brát ze svých vlastních zásob.

Podle zjištění iROZHLASU.cz a Radiožurnálu se čeká na dodávky potřebného vybavení v rámci společného evropského nákupu, který má přijít z Číny. Zdravotnický materiál se snaží zajistit Státní správa hmotných rezerv, pokyn k jeho sehnání ale dostala od vlády až v polovině loňského prosince. Více si o situaci s nedostatkem zdravotnického materiálu můžete přečíst zde.

Jedno z velkokapacitních očkovacích center vyroste v Praze v O2 universum. Dnes jsem se tam byl podívat.

14:31 – 12. 01. 2021

12 217

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme