Oba obvinil komisař OSN z xenofobie. Teď přijme Zeman Hofera na Pražském hradě

Prezident Miloš Zeman přijme příští pondělí na Pražském hradě kandidáta na rakouského prezidenta Norberta Hofera. Vysoký komisař OSN oba obvinil z xenofobie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norbert Hofer | Foto: Parlament Rakouské republiky, PHOTO SIMONIS

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček řekl, že o neoficiální schůzku požádal sám Hofer. Ten kandiduje v prezidentských volbách za stranu Svobodných, která se dlouhodobě vymezuje vůči imigraci zejména z islámských zemí.

Právě o imigraci chce Hofer se Zemanem mluvit. „S Milošem Zemanem nás spojují podobné pochybnosti v oblasti migrace. Lidskost vůči uprchlíkům ano, ale ne za cenu přetížení vlastní země,“ řekl Hofer v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas.

„Dnes vám hospodářství roste a mladá generace Čechů si může říct, že na tom jednou bude líp než jejich rodiče. To už v řadě jiných evropských zemí neplatí,“ dodává Hofer.

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajíd bin Raad Husajn obvinil Hofera i Zemana z šíření náboženských a etnických předsudků. Podle něj používají polopravdy a přehnaná zjednodušení.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme