Oba zadržení v souvislosti s údajným uplácením na chomutovském soudu jsou na svobodě

Soudce Ivan Novák bude stíhaný na svobodě, potvrdil Českému rozhlasu státní zástupce Radim Dragoun. Policie tak propustila i druhého zadrženého v kauze údajného uplácení na chomutovském soudu. Dragoun uvedl, že nejsou na místě obavy z ovlivnění dalšího vyšetřování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Soudce Novák je tak společně se zadrženým advokátem, kterým je podle České televize Josef Doucha, na svobodě.

Muži jsou obviněni ze zneužití pravomoci a úplatků. Kauza se týká ovlivňování trestních řízení, konkrétně podmínečných propouštění odsouzených.

Oba muže obvinila ve středu protikorupční policie.

„Trestně stíhaný advokát byl propuštěn ze zadržení a nadále bude trestně stíhán na svobodě,“ oznámil lounský okresní státní zástupce Radim Dragoun.

„V průběhu středečního a dnešního dne se díky příkladné aktivitě policejního orgánu podařilo zajistit všechny důkazy, u kterých by mohlo hrozit jejich ovlivnění či zmaření ze strany obviněného. S ohledem na tuto skutečnost pominuly důvody koluzní vazby,“ dodal.

Státní zástupce večer uvedl, že ani u soudce Nováka již nejsou obavy z ovlivnění dalšího vyšetřování, takže byl propuštěn.

Vyšetřovaní / obžalovaní soudci - kauzy - Jiří Berka, Ondřej Havlín, Ivan Novák aj. | Foto: Český rozhlas

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme