Obama by se mohl sejít s Medveděvem v Praze. Kvůli odzbrojení

Praha se možná stane místem podpisu nové dohody o jaderném odzbrojení mezi USA a Ruskem. S odvoláním na informace z Kremlu to uvádějí zahraniční agentury. Smlouva, která má nahradit dohodu START z roku 1991, by mohla být v české metropoli podepsána letos na jaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv a Barack Obama | Foto: Bílý dům, Pete Souza

V březnu nebo dubnu by Praha mohla hostit amerického prezidenta BarackaObamu a jeho ruský protějšek Dmitrije Medveděva, pokud se dnes zveřejněné informace ukáží jako pravdivé.

O podobné schůzce v Praze se spekulovalo už na konci loňského roku. Tehdy se ale informace ukázaly jako liché. Oficiální potvrzení zatím ani tentokrát nepřišlo z Bílého domu ani z Kremlu.

Z pohledu Američanů mluví pro Prahu například to, že to byla právě česká metropole, kde Barack Obama při své loňské návštěvě vytýčil ve svém proslovu program redukce jaderných zbraní a bylo by jistě velmi symbolické, kdyby k podpisu smlouvy o odzbrojení došlo právě v Praze.

Jaromír Marek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme