Obavy z bouří se naštěstí nenaplnily

Bez větších škod a komplikací v dopravě se obešly bouřky, které se přehnaly nad středními Čechami. Na Kladensku vítr vyvrátil jeden strom, který zatarasil silnici u Ledců. Na ostatních místech kraje nemuseli hasiči v souvislosti s bouřkou vyjíždět vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesky

Rakovnické operační středisko potvrdilo vydatný déšť, který se ale obešel bez přívalových srážek a větru. Mělnicko zasáhly bouřky jen okrajově. Ani v Praze průtrž mračen nenapáchala větší škody. Pražští hasiči vyjeli k šesti spadlým stromům a jedné ulítlé stříšce nad balkónem. Ve dvou případech zasahovali kvůli zatékání do elektroinstalace.

Bouřka se přes území ČR přehnala od jižních Čech, kterým se její ničivé projevy vyhnuly. Přestože bylo z počátku centrum vznikající bouřkové oblačnosti nad jihočeskou přehradní nádrží Lipno, následky lokálních bouřek, které zde vznikly, jsou nepatrné. Ve většině případů zde byly bouřky provázeny pouze deštěm.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme