Občanská demokratická strana dál řeší vnitřní spory

Výkonná rada ODS by se teď vdčer měla zabývat kauzou bývalého poslance Jana Moravy, který se snažil sbírat kompromitující materiály na politiky. Širší vedení ODS chce probrat také zveřejněné policejní odposlechy, podle kterých mohli mít poslanec Vlastimil Tlustý a ministr vnitra Ivan Langer spojení s organizovaným zločinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Langer | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Krakatice - to je název policejního spisu, na který se večer zaměří vedení ODS. Dokument, jehož části unikly na veřejnost, mapoval aktivity zastřeleného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle médií se Mrázek před osmi lety snažil využívat Vlastimila Tlustého a Ivana Langra k prosazování svých zájmů v politice. Oba politici vědomé napojení na podsvětí popřeli.

Místní sdružení ODS v Rakovníku mezitím dnes podpořilo poslance Tlustého a nevyloučilo ho ze strany. Nevyslyšelo tak apel stranického vedení, podle kterého by měl Tlustý kvůli kauze Morava opustit ODS. Tlustý opakovaně vysvětloval, jakou roli sehrál v kauze poslance Moravy.

Včera se dostali do ostrého střetu i předseda ODS a premiér Mirek Topolánek s prvním místopředsedou strany a primátorem Prahy Pavlem Bémem. Podle grémia strany si to už ale vysvětlili.

Lenka Jansová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme