Občanské sdružení: Temelín není zkolaudován

Podle občanského sdružení "V havarijní zóně jaderné elektrárny Temelín" neprošel Temelín kolaudací. Sdružení také tvrdí, že jaderná elektrárna nemá ani platné povolení pro prodloužení zkušebního provozu v tomto roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín | Foto: temelin.aktualne.cz

Stavební úřad v Českých Budějovicích postupoval podle něj nekompetentně, když kolaudační rozhodnutí v závěru minulého roku vydal. Sdružení proto podalo v obou případech odvolání. Temelín tak totiž jede podle právníka Františka Korbela v současné době vlastně "na černo".

"Stavební úřad v Českých Budějovicích sice vydal kolaudační rozhodnutí, nicméně toto bylo napadnuto hned třemi odvoláními. A to znamená, že kolaudační rozhodnutí není pravomocné, nelze se podle něj řídit a celá kolaudace se pouze přesouvá k ministerstvu pro místní rozvoj."

Podle členů sdružení není dostatečná dokumentace a chybí také projekt skutečného provedení stavby. To považují za nepřijatelné, nelze totiž posoudit, jestli bylo dodrženo stavební povolení a jestli stavba odpovídá všem zákonným limitům.

Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme