Občanští demokraté budou volit nové vedení poslaneckého klubu

Poslanci ODS dnes vyřeší další setrvání Petra Tluchoře v čele svého klubu. Čekají je volby nového vedení. Proti Tluchořovi bude kandidovat poslanec Michal Doktor. Oficiální seznam kandidátů ale není, je tedy možné, že se do soutěže přihlásí ještě někdo další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Tluchoř (ODS) | Foto: Filip Jandourek

Křeslo předsedy klubu se pod Tluchořem zakývalo v době vládní krize. Za tou viděl „tluchořovskou kliku“ v ODS i prezident Václav Klaus. Ozvala se i kritika z řad poslanců ODS. Podle Tluchoře se jeho podpora prokáže až při samotné volbě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o osmé na Rádiu Česko byl kandidát na předsedu poslaneckého klubu ODS Michal Doktor

„Musím zopakovat, že ta míra podpory se odrazí ve výsledku hlasování. Kritiku jsem oslyšel od dvou nebo od tří kolegů. To, že se něco objevuje na stránkách novin, nebo zaznívá odněkud zvenku, nebo zaznívá v rádiu či televizi, ještě neznamená, že je to realita,“ uvedl Petr Tluchoř.

O setrvání Tluchoře ve funkci by mohl rozhodnout postoj předsedy ODS premiéra Petra Nečase. Pokud se za něj postaví, je pravděpodobné, že post uhájí. O místo šéfa klubu se však bude ucházet i poslanec Michal Doktor.

„Já myslím, že ta hloubka krize, kterou jsme si prošli, svědčí tomu, aby měl Petr Tluchoř vyzyvatele. Aby tady byla alternativa a nabídka pro nelehké období, které máme před sebou. Držím se zásady, že pokud člověk promarní příležitost a správný okamžik, kdy mají být věci pojmenovány takové, jaké jsou, a nevyřeší je, vždy se mu vrátí zpět. Vrátí se umocněné o náklady, které vzrostou o tu promarněnou příležitost,“ říká Doktor, podle kterého nesmí příležitost promarnit poslanecký klub ODS a samotná ODS.

"Strčíme-li teď před tím hlavu do písku, máme tady za půl roku krizi další,“ podotýká Michal Doktor.

„Poslanecký klub si volí svého předsedu nikoliv proto, aby se stal hybatelem ohrožování koaličního potenciálu. Předseda poslaneckého klu je volen proto, aby prosazoval a podporoval společný koaliční projekt,“ doplňuje Doktor.

Doktor podle svých slov nabízí poslancům ODS alternativu a zároveň svojí třináctiletou zkušenost z aktivní politiky.

Tomáš Pavlíček, Věra Pfeifferová, Jan Piroch, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme