Občanští demokraté se s ČSSD na předčasných volbách nedohodli

Schůzka mezi vyjednavači ODS a ČSSD skončila krachem. Premiér a šéf občanských demokratů Mirek Topolánek své politické protivníky k podpoře předčasných voleb nepřiměl. ČSSD trvá na stabilní vládě, která bude u moci v nejlepším případě celé volební období.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Šéf ČSSD Jiří Paroubek po schůzce řekl, že pro jeho stranu je přijatelná jen taková vláda, která bude u moci celé volební období anebo bude její časový mandát pouze mírně zkrácený. Někteří sociální demokraté ale připouštějí, že by nový kabinet vládl rok a půl až tři roky. Paroubek říká, že vznik další Topolánkovy vlády blokovat nebude.

Mirek Topolánek a první místopředseda občanských demokratů Pavel Bém z jednání v pražské Kramářově vile odjeli, aniž měli novináři možnost se jich na cokoliv zeptat. Ve čtvrtek budou jednání občanských a sociálních demokratů o budoucí vládě pokračovat, a to diskusí o programové náplni případného kabinetu. Ještě před tím se vyjednavači ODS sejdou se zástupci KDU-ČSL a strany zelených.

Kongres ODS, který se konal o víkendu, uložil Topolánkovi dohodnout termín předčasných voleb nejlépe v roce 2007. V případě, že by se mu to nepodařilo, má začít vyjednávat o široce založeném kabinetu, v němž by zasedly demokratické strany.

Pavel Otto, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme