Obce si stěžují na pomoc od státu

Kritéria rozdělování státní pomoci obcím po záplavách by se měla změnit. Radiožurnálu to řekla starostka Štěchovic Miloslava Vlková. Vychází ze zkušenosti, kdy se finanční pomoc zpočátku rozdělovala podle počtu obyvatel - obce méně postižené tak měly nárok na srovnatelnou dotaci jako ty, které na tom byly mnohem hůře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

"To kritérium je zatím plošné. Já předpokládám, že do budoucna se to lehce změní, protože vlastně nikdo z těch úředníků neměl ani dost dobře možnost se do těch oblastí podívat. A ten rozsah škod byl příliš velký, takže já doufám, že dojde k lehkému přehodnocení."

Podle mluvčího Ministerstva financí Jaroslava Dědiče se plošně rozdělovala pouze akutní pomoc státu v první fázi po povodních, kdy na ni šlo kolem 97 milionů korun. "Ty ostatní peníze ve výši v tuto chvíli 2,6 miliardy, které Ministerstvo financí již odeslalo ať již rezortům anebo krajům tak samozřejmě se řídí jinými kritérii. Ty kritéria stanovují kraje či Ministerstvo průmyslu, či Ministerstvo pro místní rozvoj."

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme