Obchodní akademii v Rumburku řídí školník

Od čtvrtka stojí v čele obchodní akademie v Rumburku na Děčínsku školník Josef Hořický. Řízením ho pověřil ředitel školy, který ke konci ledna společně se svým zástupcem ze školy odešel. Nikdo z pedagogů totiž nabídku na řízení školy nepřijal. Krajský úřad považuje jednání za nekorektní a situaci v pondělí vyřeší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

škola v Hradci Králové | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Řebíček považuje takové jednání za nekorektní

Podle zástupce hejtmana Miroslava Řebíčka považuje Krajský úřad v Ústí nad Labem postup vedení školy za nekorektní: Do doby provedení konkurzního řízení zastupuje a vede školu zástupce. Tím, že podal současně pan zástupce vápověď, ale neoznámil nám toto své jednání, nastala situace, že 31. oba opustili školu a pověřili podle zákoníku práce řízením školy školníka. V pondělí ráno bude vše již napraveno a pracovníci odboru školství přijmou rezignaci pana školníka, který samozřejmě ředitele dělat nechce, a vyberou z pedagogického sboru odpovídajícího pedagoga, který bude školu řídit do doby ukončení konkurzního řízení."

Markéta Kaclová, Daniel Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme