Obchodu s pervitinem se v českém pohraničí daří. Kvůli dostupným surovinám

Kdyby se nedaly látky k výrobě pervitinu tak snadno sehnat, problém s drogami by v českém pohraničí nebyl tak velký. To si už delší dobu myslí kriminalisté, kteří v oblasti zasahují stále častěji. Po celé republice se pak ročně odhalí více než 400 varen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Narkoman, drogy, stříkačka (ilustrační foto)

Narkoman, drogy, stříkačka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Poslední dobou se rozmohl obchod s pervitinem v návaznosti na občany z Vietnamu, kteří se ho naučili dělat ve velké kvalitě,“ potvrzuje kriminalista Petr Suchánek.

Právě on velí zásahům speciálních jednotek, které vyhledávají překupníky a výrobce drog. Při poslední velké akci zabavili na Karlovarsku více než šest kilo vysoce kvalitního pervitinu.

„Tady vidíte místo, kde mělo dojít k předávce,“ ukazuje kriminalista na videozáznam, který se přehrává na monitoru počítače ve výslechové místnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Pavel Polák si nechal názorně popsat zásah proti překupníkům drog

Zadržení pachatelé už leží na zemi, kolem nich stojí policisté. Mezitím ale probíhají další zákroky přímo ve městě. Jejich cílem jsou bydliště překupníků.

Přede dveřmi je připraveno sedm ozbrojených policistů v přilbách a taktických vestách. „Jednak akce vyžadují takové nasazení, jednak je vlastně trošku i předimenzujeme, protože se může taky stát, že přijdete do bytu, kde počítáte, že jsou dva lidi, a ono jich tam může být taky dvanáct. Zvlášť u této komunity nikdy nevíte, do čeho jdete,“ vysvětluje Suchánek.

„Policie! Jménem zákona otevřete!“ křičí jeden z mužů a ozbrojenci vnikají do bytu pachatele. Domovní prohlídka může začít.

„Tady v tom případě jsme využili psovody, kteří nám měli za úkol drogu v bytě najít. V bytě se drogy hledají dost špatně, protože to zpravidla bývá jenom nějaké menší množství, které ukryjete kamkoli, takže pes je tam vlastně neocenitelný,“ upozorňuje kriminalista.

Pes najednou označuje tašky schované za postelí. Policisté v nich nacházejí krabice od Sunaru a v nich ukryté čtyři kilogramy pervitinu.

Informace k úspěšnému zásahu sbírali kriminalisté pod vedením Petra Suchánka tři měsíce.

Pavel Polák, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme