Obchody a restaurace ve Skořepce uzavřela policie, prohledávala dům kvůli chemikáliím

Policie prohledávala dům v centru Prahy kvůli nálezu zatím neznámých chemikálií. Jedenáct evakuovaných obyvatel domu se tak ještě nemůže vrátit domů. Zajištěné chemikálie hasiči odvezli během noci k dalšímu zkoumání. Zasahující pyrotechnik nechal preventivně zavřít přízemní obchody a restaurace v ulici Skořepka.

Praha (Aktualizováno: 13:00 11. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skořepka na Starém Městě. (Ilustrační snímek) | Foto: reprofoto Google Maps | Zdroj: Google Maps

Policisté a hasiči v úterý večer evakuovali obyvatele z domu v centru Prahy, ve kterém bylo zatím neurčené množství chemikálií. Žádné bezprostřední nebezpečí ale podle odborníků nehrozilo, informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Osmadvacetiletého obyvatele bytu, ve kterém byly chemikálie uskladněny, policisté podezřívají z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Mladík byl s ohledem na svůj zdravotní a psychický stav hospitalizován na psychiatrii.

„Délku trvání mimořádných opatření nelze v tuto chvíli předvídat,“ sdělila v úterý policejní mluvčí. Policie je proto v kontaktu s magistrátem, který je připraven poskytnout evakuovaným nezbytnou pomoc.

Linda Nguyenová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme