Obcím kolem vodárenských nádrží se nelíbí přísná omezení v okolí vodních děl

Obcím kolem vodárenských nádrží se nelíbí přísná omezení v okolí vodních děl a volají po změně. V Hulicích na Benešovsku se kvůli tomu dnes sešlo téměř třicet starostů měst a obcí, které sousedí s přehradami. Starostové se domluvili na společném postupu při hledání řešení problému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cedule upozorňující na přehradu - Ochranné pásmo - vodárenská nádrž

Cedule upozorňující na přehradu - Ochranné pásmo - vodárenská nádrž | Foto: Michal Trnka

Někde by starostové chtěli nádrže například zpřístupnit rekreantům nebo rybářům, a zlepšit tak podmínky pro rozvoj cestovního ruchu.

To je i příklad obce Vír na Vysočině, která leží u známé vírské přehrady. Podle starosty Ladislava Stalmacha přehrada v minulosti sloužila k rekreačním účelům a podle něj by mohla sloužit zase.

„My jsme četli studie, ve kterých se neříká, že tím, že se člověk vykoupe v přehradě, nebo že tam probíhá neřízená rekreace, musí nutně dojít ke zhoršení kvality vody. My se ptáme, proč jsou tak výrazná omezení na vodárenských nádržích, když studie říkají, že rekreace je možná.“

Starostové si chtějí zvolit výbor, který by je zastupoval. „My bychom chtěli postupovat společně, tlačit na politiky, aby to nějakým způsobem řešili. Zvolili jsme si sedmičlenný výbor, který by nás měl zastupovat na venek,“ dodává starosta obce Vír Ladislav Stalmach.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme