Obec se chce vzdát peněz od EU ve prospěch zaplavených

Mikulovice na Jesenicku se chtějí vzdát peněz od Evropské unie ve prospěch záplavami zničených regionů. Pro tento záměr chtějí přesvědčit i dalších sedm obcí, které jsou s nimi zapojeny do projektu výstavby kanalizace a čistíren odpadních vod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Filip Víšek

Projekt na výstavbu kanalizace podpořil Evropský program Phare pro přeshraniční spolupráci a na jeho realizaci obcím slíbil nemalé prostředky. Pokud by se rozhodly tyto peníze nyní darovat zaplaveným regionům, byl by to podle mikulovského místostarosty Ivana Dosta slušný balík peněz. "Já se domnívám, že se jedná o více než 80 milionů korun, které bychom mohli věnovat ve prospěch povodněmi zasažených oblastí. Stejně tak se domnívám, že kolegové a kolegyně z ostatních obcí a měst, kteří jsou účastníky tohoto projektu, zváží svoji stávající situaci a navrhnou takové řešení, které by umožnilo těm, kteří byli povodněmi výrazně zasaženi, aby uplatnili tuto dotaci."

Mikulovská radnice proto vyzve všech sedm obcí z Jesenicka a Bruntálska, aby se co nejdříve k tomuto návrhu vyjádřily. Starosta Albrechtic na Bruntálsku a zároveň předseda svazku obcí sdružených v tomto projektu Ivo Vykopal byl však touto myšlenkou zaskočen.

Podle něj by bylo hloupé vzdát se peněz z Evropské unie, a odhodlání Mikulovic považuje za unáhlené. Pokud by se ale obce nakonec opravdu rozhodly tyto peníze věnovat potřebnějším, žádost o příspěvek na kanalizaci by předložily příští rok znovu. Není ale jisté, zda by pro svůj projekt znovu našly podporu.

Marika Táborská, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme