Obec Vír dostane cenu, kamery ji přesto hlídají

Nevládní organizace Iuridicum Remedium vyhlásí největší české slídily letošního roku. Již tradiční soutěž Big Brother Awards má ukázat na firmy nebo instituce, které příliš zasahují do lidského soukromí. Na vyhlášení přijedou také zástupci malé vesnice Vír na Vysočině, kteří budou naopak oceněni za boj proti bezpečnostním kamerám.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Brother is watching you

Big Brother is watching you

V ulicích měst si na přítomnost kamer lidé zvykli, v malé vesnici Vír na Žďársku si však obyvatelé soukromí chrání. Razantně se postavili proti záměru Povodí Moravy hlídat kamerami hráz přehrady na řece Svratce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Burda natáčel ve Víru na Žďársku

„Každý soudný člověk o těch možnostech teroristického útoku velmi pochybuje, a pokud vyhodím statisíce na to, že mi tam někdo počmárá betonové panely, to se dá určitě řešit jinak,“ sdělil Radiožurnálu výtky proti kamerovému systému starosta obce Ladislav Stalmach.

Obrovskou petici občanů podpořili zastupitelé v čele se starostou a proti podniku vystoupili. Ani protestní akce, ani cena organizace Iuridicum Remedium však nepomohly.

„Kamery jsou na hrázi, protože zákony jsou, jaké jsou. Občanský názor v naší společnosti mnoho neznamená,“ podotýká Stalmach.

Ceny Pro Velkého Bratra mají nejenom ukazovat na slídily, ale zároveň otevírat diskusi. Sedm anticen a zmíněnou pozitivní cenu organizátoři vyhlásí v pražském sále Bio Oko.

Daniel Burda, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme